ماجراجویی های علمی

سفرهای علمی در خارج از مدرسه

آستروگیت ( مجموعه سایت های رصدگاه ) با تجربه ی برگزاری تورهای علمی – آموزشی از سال ۸۳ تاکنون به عنوان یکی از موفق ترین مجموعه های برگزاری سفرهای علمی در ایران فعالیت می کند.
آموزشِ کنجکاوی و خلاقیت اصلی ترین هدفِ هر سفر و برنامه ی علمی است.برنامه ی سفرها به گونه ای است که دانش آموزان احساس خستگی نکنند و در عین حال بتوانند به بهترین نحو در طبیعت انرژی خودشان را آزاد سازند.
برنامه ی این سفرها با دقت با اولیای مهد و مدرسه هماهنگ می شود و ایشان در جزئیات تک تک لحظات برنامه ریزی قرار می گیرند. تمامِ برنامه های آستروگیت در ادامه ی برنامه های مدرسه یا مهد اصلی کودکان است.
محیط های امن، با امکانات مناسب، راهنماهای دوره دیده و با تجربه، برنامه ی سفر جذاب و به کار گیری حس کنجکاوی و بالابردن مسئولیت پذیری دانش آموزان از اولین دست آوردهای سفرهای علمی است.

برنامه ریزی سفرهای علمی در مدارس، برای ۴ گروه زیر، با توجه به خواسته ها و نیازهای هر گروه انجام می شود :

دوره ی پیش دبستانی و مهد کودک

آموزشِ کنجکاوی و خلاقیت اصلی ترین هدفِ هر سفر و برنامه ی علمی است.برنامه ی سفرها به گونه ای است که کودکان احساس خستگی نکنند و در عین حال بتوانند به بهترین نحو در طبیعت انرژی خودشان را آزاد سازند.
برنامه ی این سفرها با دقت با اولیای مهد و مدرسه هماهنگ می شود و ایشان در جزئیات تک تک لحظات برنامه ریزی قرار می گیرند. تمامِ برنامه های آستروگیت در ادامه ی برنامه های مدرسه یا مهد اصلی کودکان است.
محیط های امن، با امکانات مناسب، راهنماهای دوره دیده و با تجربه، برنامه ی سفر جذاب و به کار گیری حس کنجکاوی و بالابردن مسئولیت پذیری کودکان از اولین دست آوردهای سفرهای علمی است.

دوره ی راهنمایی

امروزه در تمام دنیا، کلاسهای مختلفی در خارج از مدرسه و در راستای برنامه‌های مدرسه برای کودکان و نوجوانان برگزار میشود.

تمام تلاش برگزارکنندگان و والدین بر اینست که خلاقیت و تفکر را در کودکان تقویت کنند. یکی از بهترین راههای گسترش دادن ذهنیت کودکان و متمایل کردن آنها به گرایشات علمی و منطقی، فراهم کردن بستر امن آزمایش و تجربیات علمی است. ذهنهای کنجکاو آنها علاوه بر کتاب و درس و تئوری های علمی مشتاق و تشنه ی تجربیات زنده و حتی به نوعی لمس کرذن واقعیات و گاهن بدیهیات علمی زندگی روزمره است. پدیده‌های خارق‌العاده و ساده‌ای که در زندگی روزمره به راحتی از کنار آنها میگذریم، و یا حتی اثبات سخت ترین مسائل فیزیک و ریاضی با آزمایشهای ساده‌ی علمی.

دوره ی ابتدایی

با توجه به اینکه تا قبل از هفت سالگی، دنیای کودکان دنیایی تخیلی است و از هفت سالگی یعنی شروع سن تفکر و تعقل و ربط دادن علت و معلولهای منطقی، لازم است که آنها را در درک بهتر مفاهیم و پدیده‌های علمی راهنمایی کنین و ذهنیت آنها را پله‌پله و در سنین مختلف، با توجه به توانایی های ذهنی و رشدی آنها را به صورت منطقی و علمی شکل دهیم.

کودکان در این تورها با رابطه ی علت و معلولی طبیعت آشنا می شوند، با گیاهان، سنگ ها، رودخانه و درخت آشنا می شوند. تجربه ی مستقیم طبیعت به رشد ادراکی، فیزیکی و اخلاقی کودکان کمک می کند.

دوره ی دبیرستان

نوجوانان، یرای رسیدن به این سن و این سطح از درک ذهنی، مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته‌اند و حالا به حساسترین نقطه‌ی زندگی خود یعنی نوجوانی رسیده‌اند. مرحله‌ای از زندگی که جهت احتمالی یک عمر زندگی آنان را رقم خواهد زد. غرور نوجوانی و سرکشی ذاتی نوجوانان می تواند آنها را از مسیر مدرسه دور کند، اما جذابیتهای علمی و سفرهای هیجان انگیز نجومی و یا علمی که هم انرژی سرشار آنها را در مسیر درست و علمی قرار میدهد و هم سوالهای بیشمار ذهنشان را جواب خواهد داد، یکی از بهترین راههایی است که میتواند به آنها در گذار از این مرحله‌ی حساس و مهم کمک کند. شاید از بین همان آزمایشات و تجربیات علمی تازه، سوالهایی برایشان ایجاد شود که برای یافتن جواب آنها مسیر تحصیل خود را به درستی انتخاب کنند.

کلاس علمی درون مدرسه

زنگ علم چیست؟

تجربه‌ی خود از مدرسه را به یاد دارید؟
کلاسهای یکنواخت و جزوه و کتاب و امتحان و یک در معمولاً بسته به نام آزمایشگاه که شاید در تمام سال تحصیلی یک یا دو بار بیشتر در آن باز نمیشد.
هرچه که پشت آن در بود برای تمام بچه‌ها خیلی جذابتر از کتابهایی بود که مجبور بودند برای امتحان آنها را حفظ کنند.

زنگ علم، زنگ هیجان است. تمام آن چیزهایی که پشت آن درها بود ، حالا قرار است بچه‌ها با میکروسکوپ و تلسکوپ و کارهای عجیبی که این ابزارها میتوانند برای بشر انجام دهند آشنا شوند.
میتوانند سلول ها را زیر میکروسکوپ ببینند و سیاره ها را از دریچه‌ی تلسکوپ تماشا کنند.
حتی آزمایشهای بی خطر علمی را خودشان با دستان خود انجام دهند و یک روز خاطره‌انگیز با علم داشته باشند که از فردای آن روز، تمام تصاویر و مطالب کتابهای درسی برایشان رنگ دیگری به خود خواهد گرفت.

زنگ علم

زنگ علم در مدرسه یا مهدکودک شما.

زنگ نجوم

بنا به درخواست شما، در خارج و یا داخل مدرسه یا مهدکودک انجام میشود. برنامه‌های داخلی شامل استفاده از تلسکوپ و نقشه آسمان شب و ویدیو پروجکشن برای نشان دادن پدیده‌های نجومی و آموزش نجوم به کودکان و ایجاد هزاران سوال در ذهنشان برای پیگیری نجوم به صورت حرفه‌ای در آینده خواهد بود. (بی شک برای آن مرحله نیز برنامه‌های دیگری خواهیم داشت)
زنگ نجوم همچنین میتواند در فضای باز  و یا در فضاهای شبیه‌سازی شده مانند گنبدهای بادی آسمان نما نیز برگزار گردد.

زنگ زیست شناسی

استفاده از میکروسکوپ و آشنایی با سلول های گیاهان و جانوران و همچنین آموزش نحوه‌ی استفاده از میکروسکوپ های مخصوص کودکان برای ماجراجویی های بیشتر کودکان در منزل یا طبیعت و ایجاد دید علمی و کنجکاو نسبت به تمام پدیده‌ها و اشیا و جانوران اطرافشان.
این آموزشها میتواند در ادامه با سفرهای علمی و طبیعت گردی مخصوص کودکان همراه باشد و کودک کم کم به طور مستقل مشغول کشف دنیا خواهد شد

زنگ فیزیک

همه به یاد داریم در تمام کتابهای فیزیک آزمایشهای ساده اما مهمی برای تجربه کردن نوشته شده بود اما حتی درصد کمی از آنها هم هرگز اجرا نشدند.
کودکان ذهن باز و نانوشته ای دارند و بهترین زمان برای آشنا کردن آنها با پدیده‌های علمی فیزیکی از کودکی است اما نه با فرمولهای سخت و پیچیده، بلکه از طریق آزمایشهای ساده و قابل اجرا توسط خودشان همراه با نظارت کارشناسان آستروگیت در شرایط کنترل شده.
بعدها هنگامی که در دانشگاه به فرمولهای پیچیده برخورد کنند، قطعاً با لبخندی از آزمایشهای زمان کودکیشان یاد خواهند کرد

بازدید های علمی

بازدیدهای علمی آستروگیت، برنامه های یک روزه یا نیم‌روزه‌ی داخل شهری هستند که برای دانش آموزان مدارس و مهدکودک ها بهینه سازی شده اند.

تمامی مراحل بازدید از لحظه ی خروج از مرکز آموزشی تا بازگشت دانش آموزان به دقت برنامه ریزی شده است.

در هر بازدید کارشناسان آستروگیت با حضور در کنار دانش آموزان به آن ها کمک می کنند تا به کشف دنیا بپردازند.

برخی مراکز مورد بازدید :

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

آسمان نمای گنبد مینا

موزه حیات وحش دارآباد

مجموعه سعدآباد

مجموعه نیاوران

و …

1
2
3
4
5
1

از لحظه ای که از مدرسه یا مهد خارج می شوید، همه چیز توسط آستروگیت برنامه ریزی و اجرا می شود.

2

یک برنامه ی یک روزه خارج از محیط مدرسه یا مهد کودک، باعث بالا رفتن روحیه ی دانش آموزان می شود.

3

نمی دانید کجا بروید؟ از ما برنامه بخواهید، یک مجموعه ی تاریخی در شمال تهران، یک آسمان نما یا مرکز علمی، یا حتی یک گشت ساده برای آشنایی با بازار و خرید.

ما متخصص این برنامه های خاص و عجیب و غریب هستیم.

4

یادگیری روابط اجتماعی، بالا رفتن اعتماد به نفس و افزایش شادی برای دانش آموزان

5

تجربه ی مستقیم تماس با طبیعت و علم

برخی از مراکز مورد بازدید در برنامه های یک روزه

چرا با آستروگیت برنامه های بازدید را اجرا کنیم؟

– برنامه ریزی دقیق بازدید توسط آستروگیت انجام می شود و دیگر اولیای مدرسه نگران هیچ اتفاق غیر منتظره ای نیستند.
– کارشناسان آستروگیت می توانند بهترین اطلاعات را در اختیار دانش آموزان قرار دهند، وقتی که درون موزه های سعدآباد قدم میزنید، دانش آموزان در دل تاریخ سفر می کنند و هنگامی که در تالارهای علمی مرکز علوم و ستاره شناسی هستید، کارشناسان ما به دانش آموزان کمک می کنند تا خودشان به کشف دوباره ی علم بپردازند.

تجهیز علمی مدارس

آستروگیت با سابقه ی تجهیز مدارس و مهدهای کودک و به عنوان متنوع ترین فروشگاه محصولات اپتیکی، آماده ی خدمت رسانی در زمینه ی تجهیز علمی مدارس و مهدهای کودک، مراکز علمی و دانشگاه ها می باشد.

خدمات متنوع ما، از تجهیز کامل آزمایشگاه مدارس در زمینه های فیزیک، شیمی و زیست شناسی، تا فروش محصولات اپتیکی مانند تلسکوپ و میکروسکوپ ، می تواند نیازهای متنوع مراکز آموزشی را تامین نماید.

تجهیز علمی مدارس

تجهیز علمی مدارس

در صورتی که مدیر یکی از مدارس یا مهدهای کودک هستید، و یا والدین دانش آموزی هستید که می خواهید برنامه های آستروگیت در مدرسه ی فرزندتان اجرا شود، فرم زیر را تکمیل نمایید.

فعلا فروش نداریم. رد کردن